Schody Kręcone by Villa d’Or

Antique French cast iron Spiral Staircase, dating from he 19th century

Katalogowy obraz francuskiej antycznej spiralnej klatki schodowej z XIX wieku.

O Villa d’Or

Villa d’Or specjalizuje się w rekultywacji i odzyskiwaniu zabytkowych francuskich materiałów budowlanych, a także we francuskich modelach zabytkowych schodów. Od momentu powstania w 1995 r. Villa d’Or stała się międzynarodowym punktem odniesienia w dziedzinie dekoracji wnętrz ze względu na gamę wyjątkowych produktów.

Podobnie jak drzwi francuskie, schody francuskie to koncepcja rozpoznawalna forma (spirala) i materiał (żeliwo). Historia francuskich schodów sięga czasów industrialnych, epoki wiktoriańskiej: od drugiej połowy XIX wieku do początku XX wieku (La Belle Epoque). Ten okres jest podkreślany przez miasto Paryż wraz z budową wieży Eiffla. W tym okresie Francuzi przenieśli sztukę odlewania na najwyższe wyżyny swoimi spiralnymi schodami. Francuskie schody to wyjątkowe arcydzieła, charakteryzujące się ponadczasowym wyglądem i pięknem. Znane ze swojej luksusowości i artystycznej natury, francuskie spiralne schody zostały odkryte w całej historii architektury, pojawiały się w kościołach, zamkach, dworach i wielu innych miejscach. A teraz możesz go mieć w swoim domu.

Oprócz klatek schodowych, Villa d’Or jest również producentem zapomnianych dzieł sztuki, takich jak ławka ogrodowa „Le Banc Ideal” pochodząca z ogrodu Claude Monet w Giverny we Francji. Albo co pomyśleć o przemysłowych stołowych nóżkach. Każdy egzemplarz „Villa d’Or” jest niepowtarzalny i rozpoznawalny, aby dodać charakteru i wartości do wystroju wnętrza.